loading...

اینترنت سرا

مدیر سایت بازدید : 45 جمعه 29 اردیبهشت 1402 زمان : 10:50 نظرات (0)

علم مواد که حوزه ای بین رشته ای است با عنوان مهندسی و علم مواد نیز شناخته می شود. در حقیقت، رشته مهندسی مواد (Materials Engineering) رشته ای است که به کاربرد مواد در زندگی بشر مرتبط است. به شکلی که یک ماده ممکن است با توجه به استقامت آن در برابر گرما و خوردگی، مورد استفاده شود، در حالی که ماده دیگر برای کاربردهای الکترونیک مورد توجه قرار گیرد.

ادامه تحصیل در رشته مهندسی مواد در کانادا منجر به تربیت متخصصان و مهندسانی خواهد شد که به توسعه، پردازش و آزمایش موادی می پردازند که به منظور تولید طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

در ادامه، علاوه بر بیان اهمیت این رشته، به معرفی دانشگاه ها و موسسات آموزشی که برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا دوره هایی را در نظر گرفته اند، می پردازیم. همچنین، در این مطلب برخی از مهمترین شرایطی که لازم است تا برای اپلای مهندسی مواد در نظر گرفته شود، آورده شده است. در نهایت، ضمن معرفی کد شغلی این رشته در کانادا و مسیر شغلی آن، به طرح برخی از مسائل مرتبط با رشته مهندسی مواد در کشور کانادا پرداخته شده است.

اهمیت رشته مهندسی مواد در کانادا
تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا به شناخت و ایجاد موادی منجر می شود که در کیفیت، پیشرفت و ایمنی زندگی انسان نقشی حیاتی دارند. همواره کشف و ایجاد مواد جدید، منجر به ایجاد فناوری های جدیدی نیز شده است. این مواد می توانند در هر حوزه ای کاربرد داشته باشند. مهندسی عمران، الکترونیک، مکانیک، کشاورزی، پزشکی و مهندسی شیمی برخی از این حوزه ها هستند.

کافی است به کامپیوتر و گوشی تلفن همراه خود نگاهی کنید و از خود بپرسید که “این وسایل از چه موادی تشکیل شده اند؟” و یا “چرا به این شکل طراحی شده اند؟” و یا حتی از خود این سوال را بپرسید که “آیا بدون وجود مواد تشکیل دهنده این وسایل، توانایی ساخت آن ها نیز وجود داشت؟” برای پاسخ به این پرسش ها، نیاز است تا وارد دنیای رشته مهندسی مواد شوید!

با توجه به اینکه کشور کانادا یکی از کشورهای صنعتی است و بخش مهمی از اقتصاد کانادا متکی بر استخراج و فرآوری مواد معدنی است، رشته مهندسی مواد از اهمیت ویژه ای در کانادا برخوردار است. به شکلی که برای آزمایش و فرآوری مواد فلزی و غیر فلزی استخراج شده، نیاز به تخصص مهندسان مواد در کانادا است. حال که با اهمیت این رشته آشنا شدید، در ادامه به معرفی دانشگاه هایی می پردازیم که برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا، می توانید به آنها مراجعه کنید.

دانشگاه های دارای رشته مهندسی مواد در کانادا
به دلیل کیفیت بالای آموزش و پژوهش در کشور کانادا، همواره دانشجویان بین المللی هنگام اپلای رشته مهندسی مواد، به این کشور توجه ویژه ای نشان می دهند. به شکلی که ارسال تعداد بالایی از درخواست های ادامه تحصیل به دانشگاه های کانادا از سرتاسر جهان، دلیلی بر جذابیت ادامه تحصیل در کانادا است.

همچنین، رنکینگ دانشگاه های کانادا در نظام های رتبه بندی بین المللی نیز، در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در ادامه، برخی از دانشگاه های برتری که برای ادامه تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا مورد توجه هستند، آورده شده است:

دانشگاه تورنتو
دانشگاه واترلو
دانشگاه مک گیل
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مک مستر
دانشگاه وسترن انتاریو
دانشگاه ساسکاچوان
دانشگاه اتاوا
دانشگاه دالهاوزی
دانشگاه لاوال
دانشگاه تورنتو

یک دوره کارشناسی، 2 دوره کارشناسی ارشد و یک دوره دکتری برای ادامه تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا در دانشگاه تورنتو در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید که دانشکده مهندسی مواد در دانشگاه تورنتو تاریخچه ای در حدود بیش از 100 سال دارد و یکی از قدیمی ترین دانشکده های مهندسی در کانادا است.

این دانشگاه که در نظام رتبه بندی QS بهترین دانشگاه کانادا و یکی از بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شود، در رتبه بندی موضوعی که از طرف سایت معتبر usnews اعلام شده است، رتبه 56 جهان را در بین تمامی دانشگاه های جهان در رشته علوم مواد کسب کرده است.

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه یکی از دانشگاه های عمومی و قدیمی در کانادا است که از سال 1821 میلادی در استان کبک کانادا فعالیت علمی خود را آغاز کرده است. دانشگاه McGill کانادا نیز با ارائه یک دوره کارشناسی، سه دوره کارشناسی ارشد و یک دوره دکتری اقدام به ارائه رشته مهندسی مواد کرده است.

دانشگاه مک گیل در دوره کارشناسی، اقدام به ارائه پروژه های کاربردی حداکثر به مدت 12 ماه، به دانشجویان رشته مهندسی مواد در کانادا می پردازد. این موضوع موجب می شود تا دانشجویان بتوانند با کسب تجربه ای ارزشمند با محیط کاری نیز در هنگام تحصیل آشنا شوند.

بر طبق رتبه بندی سایت us news، دانشگاه مک گیل را می توان جزء سه دانشگاه برتر کانادا برای ادامه تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا دانست.

دانشگاه آلبرتا

دانشکده مهندسی مواد و شیمی در دانشگاه Alberta کانادا، با برخورداری از 50 استاد و بیش از300 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، اقدام به ارائه دوره های مختلف برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا کرده است.

این دانشگاه که در سال 1908 به عنوان یک دانشگاه عمومی تأسیس شده است، یکی از بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل رشته مهندسی مواد است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا
این دانشگاه که از سال 1915 میلادی فعالیت خود را شروع کرده است در استان بریتیش کلمبیا کانادا قرار دارد. این دانشگاه با بیش از 55 هزار دانشجو، درخواست بیش از 18 هزار دانشجوی بین المللی را برای شرکت در دوره های این دانشگاه پذیرفته است.جوان ایرانی (irjavan.com)

همچنین، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا فراهم کرده است.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی مواد در کانادا
جهت تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا، شرایط مشخصی در هر یک از دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور، برای شرکت در دوره ها در نظر گرفته شده است. عموماَ شرایطی مانند ارائه حداقل نمره از امتحان های زبان مانند تافل آی بی تی و یا آیلتیس آکادمیک، شرط حداقل معدل و ارائه آخرین مدرک تحصیلی از جمله شرایطی هستند که برای اپلای رشته مهندسی مواد در کانادا نیاز است تا مورد توجه دانشجویان قرار گیرد.

در ادامه، به برخی از شرایط تحصیلی برای ورود به دوره های مختلف رشته مهندسی مواد، که از طرف برخی از دانشگاه های کانادا اعلام شده است، می پردازیم.

دانشگاه تورنتو

دانشجویان برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا دانشگاه تورنتو و در مقطع کارشناسی نیاز است تا حداقل نمره 16 را در درس های ریاضی، شیمی و فیزیک در دوره پیش دانشگاهی و برای دیپلم متوسطه ارائه دهند. همچنین، برای فارغ التحصیلان بعد از سال 2019 میلادی، ارائه مدرک دوره دوم متوسطه الزامی است.

به علاوه، ارائه حداقل نمره از امتحان آیلتس آکادمیک برابر با 6.5 که در هر مهارت حداقل نمره 6 کسب شده باشد، و یا حداقل نمره 100 از امتحان تافل آی بی تی که در مهارت نوشتاری حداقل نمره 22 کسب شده باشد، از دیگر شرایط شرکت در این دوره است.

همچنین برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا دانشگاه تورنتو و در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان نیاز است که یک مدرک کارشناسی با حداقل معدل B در دوسال آخر تحصیلی را ارائه دهند. به علاوه، ارائه حداقل نمره 93 از امتحان تافل آی بی تی که در مهارت های گفتاری و نوشتاری حداقل نمره 22 کسب شده باشد، و یا ارائه حداقل نمره 7 از امتحان آیلتس آکادمیک که در هر مهارت حداقل نمره 6.5 کسب شده باشد، از دیگر شرایط شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو برای رشته مهندسی مواد است.

داوطلبان برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی نیاز به ارائه نمره از امتحان GRE نخواهند داشت.

دانشگاه مک گیل

برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا دانشگاه مک گیل و در دوره کارشناسی ارشد، برخورداری از یک مدرک کارشناسی الزامی است. به شکلی که معدلی حداقل معادل با GPA برابر با 3 در کل دوره کارشناسی و یا،GPA  برابر با 3.2 در دو سال آخر تحصیل کارشناسی مورد نیاز است.

همچنین، برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه، داوطلبان نیاز است تا حداقل نمره برابر با 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک و یا، حداقل نمره برابر با 86 از امتحان تافل آی بی تی که حداقل نمره در هر مهارت نیز کمتر از 20 نباشد را ارائه دهند.

دانشگاه آلبرتا

برای شرکت در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه، ارائه حداقل نمره 90 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 21 در هر مهارت و یا، ارائه حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 در هر مهارت مورد نیاز است. همچنین، برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آلبرتا، ارائه یک مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مهندسی مواد و یا مهندسی شیمی از یک دانشگاه معتبر الزامی است. به علاوه، ارائه حداقل معدل GPA معادل با 3 در دو سال آخر تحصیلی مورد نیاز است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد، ارائه یک مدرک کارشناسی با حداقل معدل 16 الزامی است. برای شرکت در دوره دکتری نیز ارائه یک مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل 16 مورد نیاز است.

حداقل نمره از امتحان تافل آی بی تی برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، برابر با 90 با حداقل نمره 21 در مهارت های گفتاری و نوشتاری، و حداقل نمره 22 در سایر مهارت ها است. و یا ارائه حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 در هر مهارت، جهت ارائه درخواست شرکت در این دوره ها مورد نیاز است.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی مواد در کانادا
دانشگاه تورنتو

دوره کارشناسی ارشد مهندسی مواد در دانشگاه تورنتو دوره ای یک ساله است.

دانشگاه مک گیل

دوره کارشناسی ارشد مهندسی مواد در دانشگاه مک گیل دوره ای تمام وقت است که مدت زمان تحصیل در این دوره 2 سال در نظر گرفته شده است. شهریه شرکت در این دوره نیز در حدود 18201 دلار کانادا در هر سال تحصیلی ذکر شده است.

دانشگاه آلبرتا

مدت زمان تحصیل در رشته مهندسی مواد در کانادا دانشگاه آلبرتا برای دوره کارشناسی، 4 سال است. هزینه تحصیل در کانادا می تواند با توجه به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی و محل اسکان دانشجو متفاوت باشد.

به عنوان مثال، برای مقطع کارشناسی، شهریه در هر سال تحصیلی مبلغی به اندازه 39500 دلار تعیین شده است. این بدان معنا است که مجموع شهریه پرداختی در مدت 4 سال مبلغی برابر با 158 هزار دلار خواهد بود. همچنین، چنانچه به عنوان یک دانشجوی بین المللی در محوطه دانشگاه ساکن شوید، هزینه اسکان به همراه سایر هزینه های جانبی مانند تهیه کتاب و وسایل آموزشی نیز در مجموع مبلغی در حدود 10088 دلار در نظر گرفته شده است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره کارشناسی رشته مهندسی مواد در دانشگاه بریتیش کلمبیا دوره ای 4 ساله است. همچنین، دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو دوره کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مواد است، که معمولا مدت زمان تحصیل در این دوره ها بین 18 الی 24 ماه خواهد بود. مدت زمان دوره دکتری در این رشته در دانشگاه بریتیش کلمبیا، زمانی بین 36 الی 48 ماه در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی مواد در کانادا
تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا فرصت های بسیار زیاد و ممتازی را در دریافت بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان فراهم خواهد کرد. دانشگاه های کانادا در زمینه اعطای جوایز و بورسیه های مختلف تحصیلی به دانشجویان، در جهان پیشتاز هستند. به عنوان مثال، دانشکده مهندسی مواد دانشگاه تورنتو، بیش از 3 میلیون دلار بورسیه های مختلف پژوهشی را به دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشکده، در هر سال تحصیلی اعطا می کند.

دانشگاه های دیگری نیز وجود دارند که برای تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا اقدام به ارائه بورسیه های متنوع با مبالغ قابل توجهی می کنند. به عنوان مثالی دیگر، دانشگاه مک گیل بورسیه های خوبی را برای دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در نظر گرفته است. در جدول زیر نیز، به برخی از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های کانادا اشاره شده است:

نوع بورسیه    مقدار بورسیه    دانشگاه
بورسیه کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین المللی با عنوان فلوشیپ دلتا کاپا    4 هزار دلار برای یک سال تحصیلی    دانشگاه تورنتو
بورسیه ورودی کارشناسی ارشد    27500 دلار    دانشگاه آلبرتا
بورسیه دانشکده برای دانشجویان کارشناسی مهندسی مواد    در حدود 2500 دلار در سال    دانشگاه مک گیل
جایزه شهریه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی    تا حداکثر 3200 دلار در هر سال تحصیلی    دانشگاه بریتیش کلمبیا
کد مشاغل رشته مهندسی مواد در کانادا
تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا منجر به مطالعه مشخصات و ویژگی های فلزات و سایر مواد غیر فلزی می شود. همچنین، طراحی و توسعه ماشین آلات و فرآیندها به منظور استخراج، پالایش و فرآوری فلزات، آلیاژها و سایر مواد مانند سرامیک و مواد کامپوزیت، از دیگر وظایف مهندسان مواد است.

کد شغلی برای رشته مهندسی مواد در کانادا بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، 2142  در نظر گرفته شده است.

مسیر شغلی رشته مهندسی مواد در کانادا
در صورت تحصیل رشته مهندسی مواد در کانادا، فرصت های مختلفی برای کسب درآمد در حوزه های پژوهشی و یا صنعتی در انتظار شما خواهد بود. به شکلی که با دریافت یک مدرک کارشناسی در رشته مهندسی مواد، می توانید از دانش کسب شده در بسیاری از حوزه های دیگر نیز استفاده کنید.

کار بر روی محصولات و فرآورده هایی مانند سلول های سوختی، پلیمرهای مرتبط با ژن درمانی، الکترونیک فیبر نوری و انرژی خورشیدی تنها برخی از حوزه های تخصصی هستند که یک فارغ التحصیل مهندسی مواد می تواند در این حوزه ها مشغول به کار شود.

مهندسان مواد و متالوژی در شرکت های مهندسی مشاور، شرکت های تولید و فرآوری فلزات و مواد معدنی، موسسات آموزشی، پژوهشی و نهادهای دولتی می توانند مشغول به کار شوند. البته فارغ التحصیلان در ابتدا نیاز است تا مدرک مهندسان حرفه ای در کشور کانادا را بدست آورده و به مدت 3 الی 4 سال به شکل تحت نظر مشغول به کار شوند.

مهندسی مواد در کانادا

مدیر سایت بازدید : 137 سه شنبه 26 اردیبهشت 1402 زمان : 11:22 نظرات (0)


برای رسیدن به نتایج دلخواه خود توصیه می شود از افراد دارای مهارت، تخصص و تجربه در این زمینه کمک بگیرید. مشاوران تحصیلی می توانند به دانش آموزان در دستیابی به نتایج مطلوب کمک کنند. مشاوران آزمون وظیفه تنش زدایی، برنامه ریزی صحیح و مناسب درسی و غیره را بر عهده دارند تا به پیشرفت تحصیلی دانش آموز کمک کنند و به دانش آموز کمک کنند تا امتحان را با موفقیت و با رضایت کامل پشت سر بگذارد. در زیر به شرح وظایف مشاور کنکور می پردازیم.


مشاور تحصیلی کنکور

مشاوره تحصیلی کنکور می تواند از جهات مختلفی مانند برنامه ریزی، نحوه مطالعه، هدف گذاری، تست زدن، مدیریت استرس و غیره به دانش آموز کمک کند. مهم ترین قسمت برای داوطلبان کنکور قطعا یادگیری نحوه مدیریت استرس و مقابله با مسائل روحی و روانی است. در این مرحله بسیاری از دانش آموزان با کاهش امید، کمبود روحیه و انگیزه برای مطالعه، خستگی روحی و روانی، افت تحصیلی، مشکلات شخصی، استرس و اضطراب در امتحانات، مشکلات خانوادگی و ... مواجه می شوند. می تواند با چنین مشکلاتی مقابله کند. مشاور باید بتواند به راحتی با این مسائل کنار بیاید و به داوطلب کمک کند.


وظایف یک مشاور پذیرش

استاد راهنمای تحصیلی باید از تمامی دروس گروه های آزمایشی و همچنین مواد آزمون هر درسی، ضرایب و نکات مهم هر موضوع را بداند. سپس آنها باید به شما یاد دهند که چگونه هر درس را مطالعه کنید، چگونه آنها را مطالعه کنید. برای مثال نحوه مطالعه دروس محاسباتی طبیعتا با دروس پایه متفاوت خواهد بود. همچنین یکی از وظایف مشاور کنکور زمانی است که باید در کلاس ها بگذراند.

یکی دیگر از وظایف مشاوران کنکور حرفه ای این است که به دانش آموزان خود نحوه برنامه ریزی دروس، برنامه ریزی زمان حرفه ای، خواندن و مرور کتاب ها و شروع مطالعه دروس را آموزش دهند. نحوه تدریس دروس بسیار مهم است. کاندید همچنین باید در مورد روحیات، توانایی ها، علایق و سرگرمی های خود با مشاور صحبت کند. ترجیحاً ساعات مطالعه داوطلبان شرکت کننده در کنکور کمتر از 8 ساعت و سپس به تدریج افزایش یابد.

یکی دیگر از وظایفی که بر دوش مشاور تحصیلی کنکور می افتد گنجاندن منابع آزمون، منابع آموزشی، نحوه پاسخگویی به سوالات و موضوعات مختلف، آموزش نحوه و زمان تست زنی در آزمون است. همچنین باید در مورد حل مسئله، مدیریت زمان، نحوه تمرکز در جلسه آزمون، نحوه پاسخ دادن به سوالات و غیره صحبت شود. یک مشاور تحصیلی خوب باید بهترین منابع آزمون را برای هر موضوع توصیه کند.

یکی از وظایف دیگر مشاور آزمون پذیرش، نظارت بر داوطلبان و بررسی پیشرفت آنها است. پس از برنامه ریزی تحصیلی، نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد، معرفی منابع آزمون پس از تهیه کتاب و بروشور برای داوطلبان می باشد. این به این دلیل است که دانش آموز به طور منظم مورد ارزیابی قرار می گیرد و پیشرفت آنها اندازه گیری می شود.وظیفه مشاور کنکور این است که بتواند با راهنمایی، توانایی ها و محدودیت های داوطلبان را بشناسد و با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های دانش آموزان، آنها را به سمت رشته تحصیلی و دانشگاهی مناسب سوق دهد.

مشاور تحصیلی برای رفع مشکلات تحصیلی، خانوادگی، روانی و اطمینان از ثبات عاطفی افراد با خانواده دانش آموزان ارتباط برقرار کند. مشاوران باید خانواده داوطلب را متقاعد کنند که محیطی آرام برای داوطلب ایجاد کنند.

راهنمای مشاوران تحصیلی کنکور

مشاور کنکور باید یکی از برگزیدگان کنکور سال های گذشته باشد یا آموزش های مرتبط با رشته های تحصیلی، مشاوره و روانشناسی داشته باشد. این فرد با گذراندن تمام مراحل کنکور می تواند مشاور تحصیلی خوبی برای داوطلب باشد.

یک مشاور جوان و پر انرژی بهتر است که مدام دنبالش باشد. اگر فرد جوان باشد، بهتر می تواند احساسات داوطلب را درک کند. او باید به خوبی به حرف های داوطلبان گوش دهد و بتواند بهترین راه حل ها را ارائه دهد.یکی دیگر از ویژگی هایی که مشاور کنکور باید داشته باشد، صبر و حوصله در کار با داوطلبان است.

مشاور کنکور باید با مسائل و مشکلات مطالعه و آمادگی برای کنکور آشنا باشد.

یکی از ویژگی های مشاوران کنکور باید این باشد که در زمینه های کنکور، روش های تست زنی، درس پژوهی، جمع بندی، مرور دروس، آشنایی با نکات مبهم و دشوار و... آموزش و تجربه زیادی داشته باشند.

برنامه ریزان آزمون هر ساله سوالات را به شکل بهتری آماده می کنند، مشاوران کنکور باید اطلاعات کافی در مورد انواع تست ها، کتاب ها و دروس تقویتی و ... داشته باشند و بتوانند برنامه ای متناسب با هر داوطلب ارائه دهند. .به طور کلی خدمات مشاور کنکور

وضعیت تحصیلی هر متقاضی را بررسی کنید.

ایجاد انگیزه، امید و اعتماد به نفس در داوطلب

دانستن نقاط قوت، ضعف و قوت هر فرد لازم است

مدیریت زمان برای آموزش تستی و کنکور

به داوطلب کمک می کند تا مهارت ها، استعدادها را شناسایی کند و رشته ای را انتخاب کند که با ویژگی های هر فرد مناسب است.

به داوطلب کمک می کند تا برنامه درسی و برنامه ریزی را با توجه به ویژگی های هر فرد طراحی کند

اگر متقاضی یک مشکل عاطفی یا روانی داشته باشد که بر تحصیل او تأثیر بگذارد، مشاور درخواست باید بتواند مداخله کند.

یاد بگیرید چگونه بخوانید، یادداشت برداری کنید، خلاصه بنویسید، و به سوالات تشریحی و تستی پاسخ دهید

ارائه راهکارهایی برای افزایش موفقیت در کنکور که ممکن است شامل کنکور آزمایشی و شبیه سازی کنکور باشد.

توصیه و ارائه راهکارهای عملی برای پیشگیری از ناتوانی های یادگیری

راهنمایی والدین و برقراری ارتباط با آنها برای ایجاد فضای مناسب برای یادگیری فرزندانشان

معرفی منابع تستی و فوق برنامه با توجه به سطح هر داوطلب

نکاتی را در مورد چگونگی افزایش تمرکز و کارایی داوطلبان ارائه دهید

اختصاص زمان برای برخی از فعالیت های فوق برنامه برای تقویت روحیه دانش آموزان مانند گشت و گذار، سفرهای کوتاه و ورزش.

یادگیری مهارت کاهش استرس و کنترل آن

به دانش آموزان کمک کنید تا برخی عادات بد مانند استفاده از تلفن، فضای مجازی زیاد را ترک کنند
 
کمک و راهنمایی دانش آموزان در تغذیه و خواب مناسب برای افزایش توان ذهنی و حافظه

مطالعه مقاله کامل:  https://pourdastmalchi.net/

مدیر سایت بازدید : 250 دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 زمان : 11:32 نظرات (0)

بهترین برنامه های اسکنر موبایل برای اندروید و آیفون 2023

نگهداری و سازماندهی اسناد و عکس های کاغذی همیشه مشکل بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دستگاه های اسکنر، کاربران به راحتی می توانند اسناد مورد نیاز خود را به صورت دیجیتالی بر روی کامپیوتر خود ذخیره کرده و از سفارش و بایگانی مداوم خود رها شوند. اما با ظاهر شدن برنامه های اسکنر موبایل، کاربران در تصمیم گیری برای تهیه نسخه دیجیتال اسناد و تصاویر خود و انتخاب بهترین گزینه دچار سردرگمی می شوند.

در این مقاله بهترین اپلیکیشن‌های اسکنر موبایل اندروید و آیفون و همچنین بهترین اپلیکیشن‌های اسکن عکس برای گوشی‌ها را با مقایسه آن‌ها با اسکنرهای تخت، اسکنر اسناد، اسکن عکس‌ها و اسناد کاغذی با اسکنر تخت، اسناد بهتر هستند یا موبایل ارائه می‌کنیم. اسکنرها برنامه ها؟ استفاده می کنید پس تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین اسکنر موبایل برای اندروید و آیفون

برنامه های اسکنر موبایل اخیرا توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. زیرا می توانند به راحتی و در کمترین زمان از اسناد خود کپی دیجیتالی با فرمت دلخواه تهیه کرده و در کامپیوتر ذخیره کنند. تنوع این برنامه ها بسیار زیاد است. بسیاری از آنها باید خریداری شوند و برخی کیفیت لازم را ندارند. برای دانلود بهترین برنامه های اسکنر موبایل ارائه شده در این مقاله، توصیه می شود در صورت داشتن گوشی یا تبلت اپل از اپ استور و در صورت داشتن گوشی یا تبلت اندرویدی به پلی استور مراجعه کنید. در زیر 10 نمونه از بهترین اپلیکیشن های اسکنر موبایل برای اندروید و آیفون در سال 2023 را ارائه می دهیم:

CamScanner یک اسکنر موبایل است

یکی از بهترین نرم افزارهای اسکنر موبایل موجود برای سیستم عامل های موبایل CamScanner است. این برنامه به شما امکان می دهد رسیدها، یادداشت ها، کارت های ویزیت و سایر اسناد از جمله وایت برد را اسکن کنید. CamScanner از OCR برای استخراج متن از اسکن های شما استفاده می کند. این برنامه همچنین دارای ویژگی‌های برش هوشمند و بهبود خودکار برای تمیز کردن متن و تصاویر شما برای ظاهر واضح‌تر است.

CamScanner

از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به گزینه های اشتراک گذاری ایمیل یا شبکه های اجتماعی به صورت فایل های PDF، Word، JPEG یا TXT اشاره کرد. دارای ویرایش پیشرفته متن، محافظت از رمز عبور، همگام سازی بین پلتفرم و جستجوی کلمات کلیدی است. همچنین طیف وسیعی از ابزارهای داخلی مانند تبدیل PDF به Word، تبدیل PDF به Excel، اسکنر کد QR و غیره را ارائه می دهد.

اسکنر موبایل iScanner

با برنامه اسکنر موبایل iScanner می توانید به راحتی هر سندی را به فرمت txt، pdf یا jpg تبدیل کنید. این برنامه آسان برای استفاده به عنوان یک دستیار دیجیتال تمام وقت شناخته می شود زیرا کار کاغذ را آسان تر می کند. پس از تبدیل به یک فایل PDF، می توانید آن را ویرایش کنید یا یک امضای دیجیتال به سند اضافه کنید تا صحت آن را تأیید کنید. یکی از محبوب ترین کارهایی که اپلیکیشن های اسکنر انجام می دهند، امکان اسکن اشیا با دوربین است. بله، به راحتی می توانید عدد داخل جعبه را بشمارید و در وقت شما صرفه جویی می کند.

برنامه اسکنر موبایل iScanner

به‌علاوه، می‌توانید شناسه‌های مهم را دیجیتالی کنید و به‌طور ایمن با رمز عبور یا تأیید چهره قفل کنید تا از سوءاستفاده جلوگیری کنید. برنامه اسکنر موبایل iScanner به شما امکان می دهد متن را از تصاویر دلخواه خود استخراج کرده و با استفاده از کلیپ بورد آنها را کپی کنید. همچنین سوالات ریاضی و سایر سوالات را می توان با اسکن آنلاین حل کرد.

یکی از ایرادات اپلیکیشن اسکنر موبایل iScanner استفاده رایگان محدود آن است که به شما امکان می دهد تعداد مشخصی اسکن در شبانه روز انجام دهید و برای استفاده نامحدود باید آن را خریداری کنید.

اسکنر موبایل لنز مایکروسافت آفیس

مایکروسافت آفیس لنز، این برنامه اسکن موبایل دارای بسیاری از ویژگی های مفید برای کمک به شما در ایجاد کپی دیجیتال از اسناد فیزیکی است. قابلیت OCR این برنامه به شما این امکان را می دهد که به راحتی تصاویر را در اسناد اسکن شده خود جستجو و ویرایش کنید. رسیدهای کوچک، کارت ویزیت، خبرنامه و وایت برد از طریق این برنامه اسکن می شوند.

اسکنر لنز مایکروسافت آفیس

امکان ایجاد تنظیمات برش، تنظیمات و تنظیمات رنگ، میزان پرتوهای نور و جزئیات از دیگر ویژگی های لنزهای مایکروسافت آفیس است. با این برنامه می توانید اسناد و تصاویر خود را به صورت One Note و One Save و در فرمت های مختلف مانند Word، Excel، PowerPoint یا PDF ذخیره کنید. البته بهتر است بدانید که امکان ذخیره مستقیم آنها در گالری نیز وجود دارد و در واقع می توانید سند خود را در بیش از یک فرمت و در موقعیت های مختلف ذخیره کنید.

در برخی موارد پایین بودن کیفیت اسناد اسکن شده با این برنامه نسبت به سایر برنامه ها و مشکلات اشتراک گذاری فایل توسط کاربران به عنوان نقطه ضعف این برنامه اعلام می شود.

اسکنر موبایل Adobe Scan

Adobe Scanner یکی از بهترین نرم افزارهای اسکنر موبایل برای اندروید محسوب می شود. رابط کاربری ساده و کاربرپسند یکی از دلایل اصلی محبوبیت این برنامه است. دوربین تلفن خود را به سمت یادداشت‌ها، فرم‌ها، صورت‌حساب‌ها و هر سندی که می‌خواهید از آن یک کپی دیجیتال تهیه کنید، بگیرید تا سند شما به‌طور خودکار شناسایی و اسکن شود.

Adobe Scan

عملکردهایی مانند برش، چرخش و تنظیم رنگ، مرتب‌سازی و ویرایش صفحه و جستجو با فناوری OCR به شما کمک می‌کند فایلی با کیفیت بالا تهیه کنید. امکان اشتراک گذاری فایل شما در فضای ایمیل و فضای ابری توسط برنامه اسکن Adobe ارائه شده است.

بسیاری از ویژگی ها و عملکردهای دیگر مانند ترکیب فایل ها، تبدیل PDF به Word و PowerPoint، امنیت رمز عبور، امضای الکترونیکی روی فایل ها و حدود 20 گیگابایت فضای ابری برای ذخیره سازی نیز در این برنامه موجود است. اما این امکانات در صورت خرید نسخه پریمیوم در اختیار شما قرار می گیرد و این مشکل را می توان یکی از بزرگترین معایب برنامه دانست.

اسکنر قابل حمل Genius Scan

اپلیکیشن اسکنر Genius یکی از بهترین اپلیکیشن های اسکنر موبایل اندروید و آیفون با قابلیت تشخیص خودکار و سریع اسناد است که استفاده از آن را برای کاربران آسان کرده است. این برنامه دارای عملکرد اسکن دسته ای است و در صورت نیاز به اسکن اسناد طولانی با صفحات زیاد برای شما بسیار راحت است.

دکل عالی

برش خودکار و دقیق، صفحه نمایش هوشمند برای تصویر پرسپکتیو، بهبود تصویر، اشتراک گذاری از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی و سازماندهی اسناد از کاربردی ترین ویژگی های این برنامه است. همچنین می توانید گزینه هایی مانند حذف سایه ها، اعمال فیلترها، اسکن دسته ای و ایجاد فایل های PDF چند صفحه ای را ویرایش کنید.

از معایب این برنامه می توان به کیفیت پایین اسناد PDF در مقایسه با سایر اسکنرهای PDF و ادغام پولی با سرویس های ابری مانند Dropbox و Google Drive اشاره کرد.

اسکنر موبایل SwiftScan

برای یک اسکنر اسناد با کد QR و اسکنر بارکد یکپارچه، SwiftScan یک برنامه اسکنر موبایل عالی است. مانند سایر برنامه‌های فهرست‌شده در اینجا، می‌توانید تقریباً هر چیزی را اسکن کنید، از اسناد گرفته تا یادداشت‌ها و تخته‌های سفید و کارت‌های ویزیت. اسکن ها را با فرمت JPG یا PDF ذخیره کنید و با استفاده از عملکرد OCR جستجو کنید.

اسکن سریع

SwiftScan به شما امکان می دهد اسناد چند صفحه ای را اسکن کنید، موارد را مرتب کنید و حاشیه نویسی کنید، و تصاویر را با رنگ ها و فیلترها بهبود بخشید. می توانید به انواع سرویس های ابری از جمله iCloud Drive، Dropbox، Google Drive و Box و همچنین Evernote، Slack و Todoist متصل شوید.

نسخه پریمیوم شامل اسکن نامحدود، امضای الکترونیکی، حذف واترمارک، دانلود خودکار، دانلود چند صفحه ای، OCR و موارد دیگر است.

Scanner Pro Mobile Scanner

Scanner Pro برای کاربران iOS یک اسکنر اسناد تلفن همراه منحصر به فرد و با امکانات کامل است که به شما امکان می دهد موارد را با iPhone یا iPad خود اسکن کنید، سپس ایمیل، چاپ، ذخیره یا آپلود تصاویر را در Dropbox، Google Drive، OneNote، iCloud Drive و سایر دستگاه های پشتیبانی از خدمات ذخیره سازی آنلاین WebDAV.

Scanner Pro

این برنامه از پردازش تصویر پیشرفته برای اصلاحات خودکار استفاده می کند، مهر و امضاهای رنگی را ارائه می دهد، بیش از 25 زبان را با استفاده از OCR تشخیص می دهد و به شما امکان چاپ یا فکس اسناد را می دهد.

می‌توانید از همگام‌سازی iCloud برای دسترسی به موارد در همه دستگاه‌های Apple خود، افزودن محافظت رمز عبور به PDF، ویرایش، ذخیره و حذف ویرایش‌ها در صورت نیاز، و همگام‌سازی اسکن‌های خود استفاده کنید - به اشتراک گذاری آسان. این برنامه شامل آپلود خودکار به سرویس های ذخیره سازی ابری متصل است و استفاده از آن بسیار آسان است.

Scanner Pro خریدهای درون برنامه ای را برای دسترسی به ویژگی های اضافی، مانند حذف واترمارک، انجام جستجوی متن کامل، و فعال کردن محافظت از رمز عبور ارائه می دهد.

اسکنر موبایل اسکنر پیکولو

برنامه Tiny Scanner را می توان یک اسکنر موبایل قابل اعتماد در نظر گرفت که اکثر ویژگی های معمول را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. در واقع، شما یک جعبه ابزار ویرایش استاندارد را بدون هیچ هزینه ای دریافت می کنید. با این برنامه همه چیز از کوچکترین اسناد مانند رسید گرفته تا اسناد و تصاویر بزرگ قابل مشاهده است.

یک اسکنر کوچک

این برنامه قابلیت ذخیره اسناد در فضای ابری را نیز دارد و به شما این امکان را می دهد که فایل های ضروری خود را مستقیماً در عرض چند دقیقه برای چاپ ارسال کنید. تشخیص خودکار لبه ها، ایجاد یک تصویر صاف، تنظیم کنتراست و اندازه، سازماندهی فایل ها بر اساس نام و محافظت از رمز عبور از برجسته ترین ویژگی های برنامه اسکنر Tiny است.

پشتیبانی این برنامه از تبلیغات و خریدهای درون برنامه ای برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته را می توان یکی از معایب جزئی اسکنر دانست.

اسکنر موبایل پاک کردن اسکنر

برنامه ClearScanner برای اسکن تلفن های همراه با سیستم عامل اندروید و iOS طراحی شده است. در واقع با نصب این برنامه می توانید اسناد کاغذی را با استفاده از تلفن همراه خود به نسخه های دیجیتال با فرمت PDF و JPEG تبدیل کنید. این برنامه با توجه به سرعت پردازش بالا برای کاربرانی که می خواهند همیشه تماشا کنند مناسب است و مسئله زمان برای آنها بسیار مهم است.

اسکن را پاک کنید

اسکن چند صفحه ای، سازماندهی اسناد، ادغام و اشتراک گذاری در One Drive، Google Drive، Drop Box و فضای ذخیره سازی ابری از مهم ترین ویژگی های Clear Scanner است. این برنامه به شما امکان می دهد نتایج را با استفاده از Cloud Print روی کاغذ چاپ کنید، اسکن های خود را ویرایش کنید یا پس از ذخیره آنها تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

تبلیغاتی که در حین فرآیند اسکن باعث آزار کاربر می شود را می توان بزرگترین ایراد این برنامه دانست.

اسکنر موبایل Evernote Scannable

شاید بتوان برنامه Evernote Scannable را بهترین برنامه اسکن برای سیستم عامل آیفون و iOS دانست. این نرم افزار با رابط کاربری ساده خود در بین طرفداران آیفون بسیار محبوب است و کپی های دیجیتال را بسیار سریع، کارآمد و هوشمندانه به اشتراک می گذارد. یکی دیگر از قابلیت های این برنامه، فناوری تحلیل متن است و با اتصال به لینکدین، اطلاعات کارت ویزیت را دریافت کرده و به رابطه شما تبدیل می کند.

Evernote Taranabilir

یکی از بزرگترین معایب این برنامه نبود امکانات فوکوس دستی و ترکیب صفحه نمایش و تصاویر است.

مزایای منحصر به فرد اسکن با اسکنر تخت

تاکنون در مورد بهترین اپلیکیشن های اسکنر موبایل برای اندروید و آیفون صحبت کرده ایم. با توجه به تقاضای روزافزون کاربران برای کپی های دیجیتالی تصاویر و اسناد، ورود این برنامه ها می تواند کمک زیادی به آنها کند. زیرا همیشه در دسترس هستند و کیفیت مورد نیاز شما را در بیشتر مواقع ارائه می کنند. نباید فراموش کرد که با وجود تمام مزایا و عملکردهای برنامه های اسکنر موبایل، عکس های اسکن شده توسط اسکنر تخت همیشه کیفیت بهتری نسبت به نتایج بدست آمده توسط برنامه های اسکنر موبایل دارند.

اسکنر تخت

در زیر دلایلی را فهرست کرده ایم که مزیت اسکن عکس ها با اسکنر تخت را نسبت به برنامه های اسکن عکس از تلفن شما اثبات می کند:

نورپردازی نامناسب

دوربین شما تحت تأثیر انعکاس نور بر روی لنز در حین اسکن قرار می گیرد. نور محیطی، فلاش بیش از حد، نقاط داغ روی قاب، تابش خیره کننده از عکس ها و مجلات براق همگی مسائلی هستند که باعث نوردهی متناقض و غیرقابل پیش بینی هنگام عکاسی می شوند. این موضوع کیفیت نهایی خروجی دیجیتال حاصل از برنامه های اسکن موبایل را کاهش می دهد. در عین حال بسیاری از قطعات مانند آینه ها، موتورها، لنزها، حسگرها و لامپ ها با هم در اسکنر کار می کنند تا بهترین کیفیت و بالاترین وضوح تصویر را به کامپیوتر ارسال کنند.

رویکرد نامناسب

وقتی از دوربین گوشی برای آزمایش استفاده می‌کنیم، سعی کنید عکس‌ها را بهتر کنید و به تصویر نزدیک‌تر شوید تا تصویر از بین برود. اما در تحقیقات این بازی به صورت خودکار و کاملا هوشمند است و به دنبال نتیجه بهتر نیز می باشد.

زاویه اشتباه

دوربین تلفن شما به ندرت در زاویه مناسب، از بالا به پایین قرار می گیرد: در حالی که تصویر شما کاملاً صاف و در زاویه مناسب در اسکنر خواهد بود.

کاهش برابر

اگر از یک برنامه دوربین موبایل استفاده می‌کنید، باید عکس خود را برش دهید تا پس‌زمینه تصویر آخر را حذف کنید. اما اسکنرهای تخت به طور خودکار هر اندازه تصویر، از عکس های بسیار کوچک مانند کارت ویزیت گرفته تا عکس های بزرگ را تشخیص می دهند و نیازی به انجام تنظیمات نهایی را از بین می برند.

کیفیت پایین

کیفیت سند اسکن شده عامل بسیار مهمی است که برتری آن در نسخه های دیجیتالی به دست آمده از اسکنر تخت نشان داده شده است. اگر عکس اسکن شده توسط دوربین و عکس به دست آمده توسط اسکنر را بزرگ کنید، تفاوت کیفیت و وضوح آنها را مشاهده خواهید کرد. واحد وضوح تصویر در اسکنرها DPI (نقطه در اینچ) است که تعداد نقاط در اینچ است. این نقاط، نقاط کوچکی در تصویر هستند، هر چه تعداد آنها بیشتر باشد، کیفیت تصویر بالاتر می رود.

تفاوت در اسکن اسناد با اسکنرهای تلفن همراه و برنامه های اسکن اسناد

در مقیاس بزرگ مانند تجارت و در مقیاس کوچک مانند اسناد شخصی، اغلب ثبت و سازماندهی اسناد کاغذی دشوار است. به همین دلیل، هر روز بر اهمیت ایجاد نسخه های دیجیتال اسناد افزوده می شود. از اسنادی مانند عکس ها، می توانید با استفاده از یک برنامه اسکن موبایل، یک فایل دیجیتال ایجاد کنید. اما بهره وری اسکنرهای کاغذ در مقایسه با این برنامه ها همیشه بهتر بوده است.

اسکنر اسناد اداری

تمام مزایای تهیه اسکن با استفاده از اسکنرهای تخت در مورد اسکنرهای اسناد نیز صدق می کند. با این حال، ما سعی کردیم تفاوت بین ارائه نسخه های دیجیتال از اسکنرهای رومیزی و برنامه های اسکنر قابل حمل را به حداقل برسانیم. نکات زیر حاصل این بررسی است:

اهمیت امنیت اسکن اسناد

همه برنامه های اسکنر موبایل امنیت مورد نیاز برای اسناد محرمانه یا مهم را فراهم نمی کنند. بسیاری از این برنامه ها برای استفاده از رمزگذاری داخلی و رمز عبور، کاربران را ملزم به خرید نسخه پولی نرم افزار می کنند. از طرف دیگر، اسکنرهای اسناد به شما این امکان را می دهند که کپی های دیجیتالی اسناد مهم خود را به روشی بسیار امن در رایانه یا در فضای ابری ذخیره کنید. این امر مدیریت و کپی کردن اسناد با اسکنر اسناد را بسیار آسان می کند.

کیفیت سند اسکنر اسناد

اسکنرهای اسناد گزینه های اسکن با کیفیت بالا را ارائه می دهند. در واقع این اسکنر به دلیل فناوری موجود در آن و کنترل نور، وضوح و کیفیت بهتری نسبت به نسخه اسکن شده توسط اپلیکیشن موبایل به کاربران خود ارائه می دهد.

افزایش بهره وری اسکنر اسناد

یک اسکنر اسناد می تواند حجم زیادی از اسناد را بدون اتلاف وقت و بدون کاهش کیفیت اسکن کند. در واقع می توان این روش را کارآمدتر و راحت تر از استفاده از برنامه های اسکنر موبایل دانست. می توانید چندین سند را در سینی تغذیه خودکار اسکنر قرار دهید و فرمان اسکن را صادر کنید. لازم نیست تا زمانی که فرآیند اسکن کامل نشده است در آنجا بمانید.

اسکنرها هنوز بهتر از برنامه های اسکنر موبایل هستند

با توجه به مزیت های اسکنرهایی که تاکنون ذکر شد، به نظر می رسد بهترین اپلیکیشن های اسکنر موبایل نیز نمی توانند جایگزین مناسبی برای اسکنرها باشند. کیفیت ارائه شده توسط این برنامه ها در مقایسه با اسکنرهای مسطح و اسناد بسیار پایین تر است که می توان آن را به فناوری اجرا شده بر روی اسکنرها نسبت داد. بنابراین اگر کیفیت، سرعت، بهره وری و امنیت عکس ها و اسناد برای شما مهم است، توصیه می شود برای تهیه نسخه دیجیتال از اسکنر استفاده کنید.

اخرین حرف

وجود یک اسکنر رومیزی می تواند اطمینان و راحتی بیشتری را نسبت به بهترین برنامه های اسکنر موبایل برای هر کاربری به ارمغان بیاورد. خرید یک اسکنر ارزان و با کیفیت، بسیاری از نیازهای شما را برطرف می کند و امنیت مورد نیاز را به شما می دهد. با مراجعه به سایت فروشگاه آوای فرهنگ می توانید مقرون به صرفه ترین و با کیفیت ترین اسکنرهای این فروشگاه را مشاهده کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

مراجعه به سایت: دانلود بهترین اسکنر موبایل

مدیر سایت بازدید : 46 سه شنبه 22 فروردین 1402 زمان : 9:09 نظرات (0)

متن آهنگ من عاشقتم مهدی جهانی

من عاشقتم مث دیوونه ها بس گفتم بری جای زخمش میمونه بام
ناراحتی از دستم من از نبودت خستم چشمای تو دنیام بود چش روی دنیا بستم
بگو بمونم یا برم حسرت تو موند رو دلم میخوام تورو برگردونم اما راهشو نمیدونم

 آهنگ جدید مهدی جهانی به نام «من عاشقتم»

مدیر سایت بازدید : 653 یکشنبه 20 فروردین 1402 زمان : 18:29 نظرات (0)

دبی که به عروس خاورمیانه لقب گرفته یکی از شهرهای امارات متحده عربی است که در 50 سال گذشته دستخوش تغییرات اساسی شده است. با این تغییرات، دبی سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است. برای دیدن سازه‌های منحصربه‌فردی که در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شوند، به دبی بروید، از جمله برج خلیفه، سواحل خیره‌کننده و بیابان‌های بکر. اما قبل از رفتن به دبی نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید که در ادامه مهمترین نکاتی که باید به آنها توجه کامل داشته باشید را توضیح خواهیم داد.


آب و هوای دبی در فصول مختلف

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از سفر به دبی باید در نظر داشت قبل از سفر به دبی است. این شهر در زیر خط استوا قرار دارد و بارندگی سالانه بسیار کمی دارد. در نتیجه هوای این شهر معمولا آفتابی و خشک است و برای کسانی که در مناطق سردسیر و کوهستانی زندگی می کنند، آزاردهنده است و باعث تعریق مداوم با رطوبت زیاد می شود. بنابراین در فصول بهار و تابستان هوا بسیار گرم و مرطوب است و میانگین دمای این شهر به حدود 48 درجه سانتیگراد می رسد.

بهترین زمان برای رفتن به دبی از نوامبر تا فوریه است که از نوامبر تا پایان فوریه است. در این ماه ها دمای هوا بین 20 تا 27 درجه متغیر است و حتی می توانید در سواحل آبی زیبای دبی شنا کنید و از کویر اطراف لذت ببرید.


مدت زمان پرواز تهران - دبی چقدر است؟

یکی دیگر از نکات مهم قبل از سفر به دبی، مدت زمان پرواز است. پرواز مستقیم تهران به دبی 2 ساعت و 20 دقیقه طول می کشد.


بهترین هتل های دبی کجا هستند؟

هتل های زیادی در دبی وجود دارد. یکی از مهم ترین کارهایی که باید قبل از سفر به دبی انجام دهید، رزرو اتاق در یکی از این هتل ها است. این شهر مدرن خانه تعدادی از بهترین هتل های جهان برای پذیرایی از گردشگران است. در زیر چند هتل مجلل در این شهر را به شما پیشنهاد می کنیم.

هتل برج های جمیرا امارات

هتل جمیرا یکی از هتل های 5 ستاره دبی است. این هتل دارای 400 اتاق و امکاناتی مانند ماهواره، صرافی، باشگاه ورزشی، رستوران های منحصر به فرد غذاهای بین المللی می باشد. علاوه بر این، این هتل خدمات شاتل رایگان به مراکز خرید، مرکز شهر دبی و غیره ارائه می دهد.

سوروحا: امارات، جاده شیخ زاید، برج های اماراتهتل رافلز

هتل مجلل رافلز یک هتل 5 ستاره با 252 اتاق مرکز خرید وافی دبی در نزدیکی این هتل قرار دارد و تا فرودگاه دبی 15 دقیقه فاصله دارد. هتل رافلز دارای امکاناتی نظیر: سونا، جکوزی، استخر روباز، منوی ویژه، نگهداری از کودکان و سرویس اتاق VIP می باشد.

آدرس: بر دبی، خیابان شیخ رشید، مرکز خرید وافیهتل تاج دبی

هتل تاج یکی از مجلل ترین هتل های 5 ستاره دبی است که در قلب شهر دیره واقع شده است. این هتل دارای 296 اتاق است که هر اتاق چشم اندازی زیبا از شهر دارد. هتل تاج دارای رستوران های متنوعی است که انواع غذاهای هندی، انگلیسی، بین المللی، مدیترانه ای، آسیایی و عربی را سرو می کنند.

آدرس: مرکز شهر برج خلیفه، دبیبرج العرب جمیرا-هتل

هتل برج العرب جمیرا ویو مناظر خیره کننده ای از خلیج فارس دارد. این هتل 7 ستاره دارای 202 اتاق در 27 طبقه است و از امکانات آن می توان به 9 رستوران مختلف با انواع غذاهای بین المللی اشاره کرد.

آدرس: خیابان جمیرا، دبی، امارات متحده عربیهتل پارک حیات دبی

هتل پارک حیات یکی از هتل های مدرن 5 ستاره دبی است که از 225 اتاق تشکیل شده است که تا فرودگاه بین المللی دبی 2 کیلومتر، تا مرکز خرید دبی مال و برج خلیفه 15 دقیقه و تا ساحل دبی 30 دقیقه فاصله دارد. همچنین امکاناتی که این هتل در اختیار شما قرار می دهد، سفر شما به دبی را خاطره انگیز خواهد کرد.

آدرس: باشگاه قایق و گلف دبی.با ما در امان بمانید

هتل مینا السلام یکی از هتل های 5 ستاره دبی می باشد. این هتل دارای 292 اتاق با منظره دریا و خلیج می باشد. منظره دریا و آب به سمت کویر شهر دبی تضادی جالب و منحصر به فرد ایجاد می کند و هتل مینا السلام اتاق های ویژه معلولان و سالمندان دارد.

آدرس: جاده جمیرا، دبی، امارات متحده عربیحرف پایانی

در این مقاله سعی کرده ایم راهنمای جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم تا قبل از سفر به دبی سفری فراموش نشدنی داشته باشید. اگر در طول اقامت خود در دبی به خودرو نیاز دارید، می توانید از خدمات اجاره خودرو معروف و محبوب شرکت سعادت رنت استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از خدمات اجاره خودرو در دبی باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما می شو

مدیر سایت بازدید : 69 شنبه 27 اسفند 1401 زمان : 11:58 نظرات (0)


آیا می دانید پاکسازی پوست صورت چقدر اهمیت دارد؟ آیا خواهان پاکسازی حرفه ای صورت هستید؟ آیا می دانید با تمیز کردن صورت خود می توانید پوستی شاداب و صاف داشته باشید؟ باید بدانید که این شغل نیاز به تجربه و آموزش دارد. بنابراین، اگر ساکن شهر تهران هستید و می خواهید در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران شرکت کنید، به شما توصیه می کنم تا انتها با من همراه باشید، زیرا در این صفحه قصد دارم شما را با پاکسازی پوست، فواید و فواید آن آشنا کنم. بهترین دوره آموزشی می خواهم پاکسازی پوست در تهران را معرفی کنم که زیر نظر من انجام می شود و در پایان گواهینامه معتبر بین المللی به شما داده می شود تا بتوانید با قدرت کامل کسب و کار خود را در این زمینه راه اندازی کنید.

امروزه روش های مختلفی برای مراقبت از پوست و مراقبت از پوست وجود دارد که محبوب ترین آنها پاکسازی و جوانسازی صورت است که با استفاده از آن می توان به پوستی تمیز، زیبا و سالم دست یافت. البته اگر در بهترین کلینیک ها صورت خود را تمیز کرده باشید یا در بهترین دوره پاکسازی پوست در تهران شرکت کرده باشید.


چه چیزی پوست را شفاف می کند؟

پاکسازی یک روش مراقبت از پوست است که می‌توان از آن برای از بین بردن کثیفی و مشکلات پوستی استفاده کرد. با توجه به توضیحات زیر می توانید در مورد پاکسازی پوست بیشتر بدانید:

لایه برداری سلول های مرده پوست: سطحی ترین قسمت پوست را لایه شاخی پوست تشکیل می دهد که روزانه برداشته و جایگزین می شود، اما گاهی اوقات به مرور زمان این لایه شاخی روی سطح پوست تجمع می یابد. کاهش شادابی پوست.

حذف ناخالصی ها و چربی اضافی: گاهی اوقات روغن ها روی سطح پوست جمع می شوند و در نهایت منافذ پوست را مسدود می کنند. بنابراین برای شناخت حرفه ای باید برای پاکسازی صورت در دوره پاکسازی پوست در تهران شرکت کنید. https://fatemehhabashi.com/skin-cleansing-courses-in-tehran/

یکی از بهترین قسمت های صورت مرطوب کننده است که روند پیری را کند می کند و جریان خون را به پوست افزایش می دهد.

تغذیه: به بازسازی و جوانسازی بافت پوست کمک می کندآیا با شرکت در حرفه ای ترین دوره پاکسازی پوست در تهران می توان پاکسازی را یاد گرفت؟

درست است پاکسازی و جوانسازی یکی از نیازهای اصلی پوست است و باید هر از چند گاهی به بهترین مراکز درمانی پوست در تهران مراجعه کنید. افراد زیادی هستند که در خانه صورت خود را تمیز می کنند، اما آیا این افراد آن را به صورت حرفه ای تمیز می کنند؟ با فرض اینکه پاسخ شما منفی است. اما چرا؟

همانطور که گفته شد پوست یکی از حساس ترین و مهم ترین اندام های خارجی بدن انسان است که به راحتی می تواند زیبایی ظاهر را تحت تاثیر قرار دهد و اعتماد به نفس را افزایش/کاهش دهد. بنابراین برای مراقبت از پوست صورت خود باید به دو نکته زیر توجه کنید:

از بهترین کلینیک های زیبایی برای مراقبت از صورت دیدن کنید.

بهترین دوره پوست صورت در تهران را گذرانده و آموزش های حرفه ای را دریافت کنید و در نهایت توضیحات این دوره را اعمال کنید و سلامت و شادابی پوست خود را به طور کامل ببخشید.

توجه: در صورت در نظر گرفتن فاکتور دوم دقت کنید در هیچ رشته ای ثبت نام نکنید. هیچ روشی را نباید روی پوست انجام داد زیرا پوست بسیار حساس است و می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کند. پس برای عضویت در حرفه ای ترین آموزشگاه مراقبت از پوست در تهران با من تماس بگیرید.مراحل پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست یکی از مهمترین مراحل در روتین مراقبت از پوست است. در صورت گذراندن دوره پاکسازی صورت در تهران می توانید مراحل را یکی یکی طی کرده و پوستی جوان و شاداب داشته باشید.روش های کلی پاکسازی صورت در تهران به شرح زیر است:

پاکسازی و حذف آلودگی های پوست

لایه برداری سلول های مرده را از بین می برد

تغذیه و آبرسانی

فواید شستشوی صورت

پوست را کاملا تمیز می کند.

روند پیری پوست را کند می کند.

قابلیت از بین بردن لک، جوش و آکنه

یکی از درمان های پوست صورت، ماساژ صورت است که به بهبود و افزایش گردش خون کمک می کند.

پاکسازی فواید زیادی دارد که در این قسمت به مهمترین آنها اشاره می شود، اما باز هم اگر می خواهید از تمام فواید پاکسازی صورت مطلع شوید، می توانید در دوره آموزشی پوست صورت در تهران شرکت کنید. به یاد داشته باشید که مراقبت و نگهداری از پوست باید مورد توجه قرار گیرد تا در این درمان آسیب زیادی به پوست وارد نشود. بنابراین باید در بهترین دوره پاکسازی صورت در تهران ثبت نام کنید و دوره های تخصصی را بگذرانید.

بعد از شستن پوست چه باید کرد؟ https://fatemehhabashi.com/skin-cleansing-courses-in-ardabil/

آب بیشتری بنوشید

از دست زدن و لمس بیش از حد پوست خودداری کنید.

بعد از آرایش صورت، از دوش آب سرد استفاده کنید.

تا حد امکان از رفتن به مکان های گرم که باعث تعریق پوست می شود خودداری کنید.

دوره پاکسازی پوست در تهران تمامی جنبه های مراقبت از پوست پس از پاکسازی پوست را توضیح می دهد و می توانید با شرکت در بهترین دوره های پاکسازی صورت در تهران به نکات مهم آن پی ببرید.


بعد از دوره حضوری در تهران چه کارهایی می توان انجام داد؟

پس از گذراندن دوره در بهترین دوره پاکسازی صورت در تهران، با رعایت نکات ذکر شده و روش های حرفه ای قادر خواهید بود صورت خود و اطرافیان خود را به طور کامل ماساژ و پاکسازی کنید.

پس از گذراندن این دوره در بهترین دوره های پاکسازی صورت در تهران، می توانید به بهترین مراکز پاکسازی صورت در تهران بپیوندید و کسب درآمد کنید.

مدیر سایت بازدید : 1598 یکشنبه 07 اسفند 1401 زمان : 18:19 نظرات (0)

زمین موردنظر در محدوده گالشکلام واقع شده است. گالشکلام، منطقه‌ای از توابع شهر ساحلی و توریستی چاف و چمخاله است که در فاصله کمی از دریا قرار گرفته است. کاربری این زمین از نوع مسکونی است. با توجه به موقعیت قرارگیری زمین در قسمت بر اصلی و دو بر بودن، خرید این زمین گزینه مناسبی به جهت سرمایه گذاری و ساخت خانه دلخواه شما محسوب می شود. تمامی امتیازات آب، برق و گاز در پای زمین قرار دارد. همچنین دورتادور زمین کاملا محصور شده است.

https://amlakarman.com/property-location/shalman-apartment-and-house/

لطفا برای آگاهی از قیمت به روز با مشاورین ما در ارتباط باشید.  املاک آرمان

شعار ما آرمانی بیاندیشیم، آرمانی زندگی کنیم.

جزئیات
شناسه ملک: 7536                                                                                                                    مساحت زمین (مترمربع): 255 مترمربع

قیمت کل (تومان): 1 میلیارد و 50 میلیون تومان                                                                           وضعیت: برای فروش

موقعیت ملک: بر اصلی                                                                                                             دهنه و عرض ملک (متر): 16

نوع زمین: مسکونی                                                                                                                  قیمت هر متر مربع (تومان): 4100000

فروش خانه و آپارتمان در جاده لاهیجان

مدیر سایت بازدید : 225 دوشنبه 17 بهمن 1401 زمان : 11:45 نظرات (0)

ردیاب IR69 با برد مناسب و امکانات متنوعی که ارائه می دهد در قیمت بسیار مناسب یکی از بهترین ردیاب های موجود در بازار ایران است. این نوع جی پی اس به واسطه داشتن آنتن های GSM و GPS داخلی، قابلیت نصب آسان در تمام قسمت های خودرو را داشته و جدیدترین نوع از جی پی اس های موجود در بازار است. این انواع جی پی اسها به راحتی به قسمتهای فلزی خودرو نصب میشوند. تفاوت مدل پایه و مدل سفارشی خودرو در قابلیت هایی است که می توان به این ردیاب اضافه کرد. با اینکه این مدل ردیاب نیازمند اتصال به برق خودروست اما دارای یک باتری داخلی نیز هست تا در صورت جداشدن باتری خودرو همچنان قابلیت عملکرد داشته باشد. بعد از آشنایی با این ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب، بد نیست نگاهی به قابلیتهای آن بیندازیم. این ردیاب کوچک و ارزان نیاز به سیم کشی دارد؟ مدل سفارشی و پایه جی پی اس ارزان خودرو چه تفاوتی دارد؟ ردیاب GPS خودرو قابلیت ثبت اطلاعات خودرو نظیر سرعت، روشن شدن موتور، مسیر حرکت، زمان توقف و غیره را دارد. آنتن های مکان یابی و مخابراتی دستگاه به گونه ای تولید شده اند که در صورت مختل شدن پوشش دهی و قرار گرفتن خودرو در نقاط کور، فرایند ثبت اطلاعات مکانی و حرکتی همچنان ادامه دارد.

 https://radyabeman.com/product-category/gps-tracker/vehicle-tracker/

این ردیاب به سیستم سیم کشی نیاز ندارد و می توانید آن را روی همه سطوح فلزی نصب کنید تا با روشن شدن دستگاه، فرایند ردیابی آغاز شود. شما می توانید از طریق پنل اطلاعات ردیابی را به وسیله دسکتاپ کنترل کنید. شما می توانید هنگام خرید مدل سفارشی این محصول را سفارش دهید. گاهی هم قیمت gpsماشین می تواند موجب تحقیق و پرس وجو شود و بهتر است قیمت gps خودرو را قبل از خرید حتما بدانید . علاقه مندان می توانند از سایت اقدام به خرید ردیاب خودرو ارزان قیمت IR69 کنند. اگر نگاهی گذرا به آمار سرقت خودرو بیندازید متوجه خواهید شد که چرا افراد زیادی سعی به تهیه ی این وسیله مهم دارند.معرفی انواع ردیاب پرکاربرد کمک میکند تا افراد زیادی بتوانند بهترین ردیاب که به آن نیاز دارند را تهیه کنند.و قادر باشند حتی بعد از به سرقت رفتن خودرو و یا وسیله مورد نظر به عنوان مثال کیف یا چمدان مجهز به ردیاب .آن را در کوتاه ترین زمان بازیابی کنند.اگر صاحب یک یا چند وسیله نقلیه هستید،حتما نگرانی زیادی بابت به سرقت رفتن آنها دارید.و چاره کار را در استفاده از ردیاب دیده اید .زیرا دزدگیر به تنهایی نمیتواند کاملا از وسیله ی شما محافظت کند. https://radyabeman.com/product-category/gps-tracker/personal-tracker/

داراست. این دستگاه مجهز به باتری پشتیبان بوده و در صورت قطع برق امکان موقعیتیابی تا ۱۲ ساعت را برای مالک وسیلهنقلیه فراهم میکند. ردیاب مخفی ارزان IR69 علاوه بر داشتن باتری داخلی، نیاز به سیم کشی برای اتصال به منبع برق خودرو دارد تا فرایند ردیابی را به صورت دائم انجام دهد. جی پی اس مغناطیسی می تواند به عنوان ردیاب کمکی یا ردیاب پشتیبان در کنار ردیاب خودرو سیم دار کار کند. زمانی که خودرو به سرقت می رود توسط ردیاب نصب شده پیامک هشدار به مالک ارسال می شود و فرد می تواند با ارسال SMS، برق خودرو را قطع کند. این ردیاب از نوع جی پی اس هایی است که با برق تمامی خودرو ها سازگار است و در بازه ای بین 6 تا 48 ولت توانایی عملکرد دارد. ردیاب خودرو که به جی پی اس خودرو یا ماشین هم مشهور است یک دستگاه کوچک مشابه دزدگیر ولی با کارایی فراوان می باشد که دارای بخشی برای وجود سیمکارت در داخل خود می باشد. ردیاب دیاگی که به نام ردیاب OBD نیز شناخته میشود، یکی از جدیدترین ردیابهای خودرو در بازار است. ردیاب خودرو IR69 به عنوان ارزانترین ردیاب مورد استفاده برای خودروها برای فعالسازی نیاز به اتصال با منبع برق خودرو دارد.

بنابراین پیشنهاد میکنیم که پیش از خرید ردیاب ماشین، مدل ماشین خود را به اطلاع این افراد برسانید. سلام یه ردیاب برای ماشین می خوام ولی نمی خوام اینقدر بزرگ باشه. میشه دستگاه رو توی یه کانتینر بار گذاشت؟ شما می تونید ردیاب مغناطیسی مدل IR180 رو خریداری کنید. سلام ببخشید یه ردیابی که همین کارایی رو داشته باشه ولی سبک تر از این باشه هم دارید؟ سلام عکس این ردیاب یه جوریه که انگار خیلی توی چشم میاد. سلام من میخوام دوتا لپ تاپ بفرستم خارج از ایران برای خواهرم. در پنل ردیابی که در اختیار مشتری قرار می گیرد، امکان مشاهده مسیر حرکت، مسافت طی شده، سرعت حرکت و اطلاعات تکمیلی دیگری را برای افراد وجود دارد. برای انجام عملیات ردیابی با استفاده از این نوع جی پی اس نرم افزارهایی قابل نصب برروی گوشی های هوشمند و رایانه ها نیز در نظر گرفته شده و پس از تکمیل فرایند خرید و ثبت اطلاعات مالکیت، یک پنل ردیابی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. فرایند نصب و سیم کشی ردیاب نیز بسیار ساده است و با کمترین آشنایی با برق خودرو قابل انجام است. هدف از قراردادن منبع تغذیه داخلی فراهم آوردن امکان ردیابی در زمانی است که باتری خودرو از مدار خارج شده و یا دچار مشکل شود. https://radyabeman.com/

مدیر سایت بازدید : 69 شنبه 08 بهمن 1401 زمان : 9:30 نظرات (0)

متن آهنگ چشمات همونجوری که میگنه علیرضا طلیسچی

چشمات؛ همون جوری که میگنِ!♫!
این چشما؛ همه ی عشقِ منه!♫!
قلبم؛ بدونِ تو، نمی زنه!♫!
مگه داریم؛ مثِ تو زندگی؟!♫!
حرفات که صاف می شینه، توو دلم!♫!
من چه جوری، از خوبیات بگم؟!♫!
دوس دازم، هر چی که دارم بدم!♫!
نداریم، اِنقد وابستگی! نداریم، اِنقد وابستگی!♫!
نفسِ کی بودی، تو؟ کی بودی تو، عشقم؟!♫!
این همه دوری وُ فاصله رو بشکن!♫!
انگاری رو دلِ من؛ اسمتوُ نوشتن!♫!
نفسِ کی بودی، تو؟ کی بودی تو، جونم؟!♫!
واسه همه عاقل وُ واسه تو، دیوونم!♫!
من دوسِت دارم… بدونِ تو، نمی تونم!♫!
کی بودی، تو؟! کی بودی، تو؟!♫!
نفسِ کی بودی تو؟ کی بودی تو؟!♫!
کی بودی، تو؟! کی بودی، تو؟!♫!

آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام «چشمات همونجوری که میگنه»

مدیر سایت بازدید : 51 جمعه 07 بهمن 1401 زمان : 8:54 نظرات (0)

هر شب قبل از خواب صورت خود را بشویید
اگر آرایش می کنید، باید بدانید که باید هر شب صورت خود را با یک شوینده ملایم بشویید. اما اگر این کار را نکنید، روغن و ناخالصی‌های موجود در هوا در تمام طول روز روی صورت‌تان خواهند ماند. این‌ها می‌توانند منافذ پوستتان را مسدود کنند و منجر به آکنه و پیری زودرس شوند. .
اگر خیلی خسته هستید که نمی توانید صورت خود را بشویید، می توانید از شستشوی صورت برای پاکسازی پوست خود استفاده کنید. https://fatemehhabashi.com/


یک لایه ضخیم از مرطوب کننده را روی پوست بمالید
شب بهترین زمان برای مرطوب کردن پوست با کرم مرطوب کننده است. یک لایه نازک از مرطوب کننده را روی پوست خود بمالید، اما همه آن را مالش ندهید. درعوض، برای حداکثر فواید، اجازه دهید به طور طبیعی تازه و محو شود.


کرم دور چشم را بعد از مرطوب کردن بمالید
اگر از کرم زیر چشم استفاده کنید و سپس مرطوب کننده بزنید، ممکن است کرم دور چشم را به قسمت های دیگر صورت خود منتقل کنید، جایی که کرم اثر کمتری خواهد داشت. استفاده از آن بعد از آبرسانی باعث می شود که در جایی که بیشتر می خواهید باقی بماند و پوست ظریف چشم شما را آبرسانی کند.


قبل از خواب لب های خود را مرطوب کنید
لب‌های شما باید مانند بقیه قسمت‌های صورتتان هیدراته باشند. شب بهترین زمان برای استفاده از بالم لب است، زیرا ساعت ها صحبت نمی کنید، نمی خورید یا نمی نوشید، پس رژ لب مورد علاقه خود را بزنید و با لب هایی زیبا و چاق از خواب بیدار شوید!


هر شب پاهای خود را خیس کنید و جوراب بپوشید
در شب برای آبرسانی به پاهایتان وقت بگذارید و از سر تا پا زیبا به نظر می رسند. پاهای خود را با لوسیون غلیظ بپوشانید. بین انگشتان پا مالش ندهید. سپس جوراب های ضخیم بپوشید تا لوسیون روی ملحفه ها قرار نگیرد.


برای جلوگیری از چین و چروک به پشت بخوابید
اگر به پشت یا پهلو بخوابید، بالش روی صورت شما اصطکاک ایجاد می کند و نیروی جاذبه پوست شما را به سمت پایین می کشد. با گذشت زمان، این می تواند باعث ایجاد چین و چروک در صورت شما شود. علاوه بر فوایدی که برای صورت شما دارد، خوابیدن به پشت، گردن و ستون فقرات شما را در یک راستا طبیعی تر نگه می دارد.
هنگام خواب از بخاری استفاده کنید.  بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران
آبرسانی برای سلامت پوست شما مهم است، حتی در هنگام خواب. یک دستگاه بخور در اتاق خود قرار دهید و هنگام خواب آن را روشن کنید، به خصوص در زمستان که هوا خشک است.
حدود 100 اونس مایع (3.0 لیتر) در روز بنوشید
نوشیدن آب به دفع سموم از بدن کمک می کند و برای سلامت پوست مهم است. اگر برای نوشیدن آب بیشتر به کمک نیاز دارید، یک بطری آب بزرگ همراه خود داشته باشید تا به شما یادآوری کند که آب بنوشید.


برای حالت دادن بیشتر، قبل از خواب به موهای خود مرطوب کننده بزنید
اگر موهای شما خیلی خشک است، یک ماسک حالت دهنده ضخیم به موهای خود بزنید و سپس هنگام خواب سر خود را با یک روسری بپیچید. صبح ماسک را بشویید. اگر موهای چرب دارید، از روغن ملایمی مانند روغن آرگان یا روغن نارگیل استفاده کنید تا از دوشاخه شدن موها جلوگیری کنید.


اگر موهای بلندی دارید، آن را کوتاه کنید
هنگام خواب از موهای خود در برابر اصطکاک محافظت کنید و آن را به صورت قیطان یا دم اسبی شل بپوشید. با این حال، موهای خود را خیلی محکم نکشید وگرنه ممکن است بشکنند.


روی بالش های ساتن یا ابریشمی بخوابید
بالش‌های پنبه‌ای ساده می‌توانند تارهای موی شما را بگیرند به مرور زمان این امر می‌تواند تارهای مو را ضعیف کرده و بشکند به جای آن از ابریشم یا ساتن استفاده کنید تا هنگام خواب موهایتان به نرمی روی سطح بالش بچرخد.


اگر روبالشی ساتن ندارید، موهای خود را در یک روسری بپیچید
پوشاندن موهای خود با روسری یا هدبند دیگر راه خوبی برای محافظت در برابر گره های شکننده است همچنین به شما کمک می کند تا موهای خود را برای روزهای آینده حفظ کنید.


فضایی آرام در اتاق خواب خود ایجاد کنید
اتاق خواب شما باید خنک، تاریک و ساکت باشد تا به شما کمک کند بهترین خواب ممکن را داشته باشید. دما را طوری تنظیم کنید که برای شما راحت است.
اگر می توانید خودتان را در یک کیف خوب قرار دهید تا بتوانید راحت بخوابید. مجلل ترین ورق ها دارای تعداد نخ های 300 تا 400 هستند، اما تا زمانی که ورق شما بین 250 تا 300 نخ باشد، همچنان حس ابریشمی خواهید داشت.
اتاق خواب خود را مرتب نگه دارید تا وقتی وارد اتاق می شوید احساس راحتی کنید. قبل از رفتن به رختخواب، لباس های خود را بشویید و لباس خواب یا تاپ خود را بپوشید.


ملحفه های خود را هفته ای یکبار بشویید
عرق، سلول های مرده پوست و سایر ناخالصی ها می توانند روی تخت شما جمع شوند و از خنک شدن ملافه ها در هنگام دراز کشیدن جلوگیری کنند. در صورت امکان، ملحفه های خود را یک بار در هفته یا حداقل یک هفته در میان بشویید تا تخت خود را راحت و تمیز نگه دارید.


اگر می توانید به برنامه خواب خود پایبند باشید
در صورت امکان، سعی کنید هر روز در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید و به رختخواب بروید. این به بدن شما کمک می کند تا بداند چه زمانی برای یک استراحت خوب شبانه است و شما با آرامش بیشتری از خواب بیدار خواهید شد، که قطعا در صورت شما نمایان می شود!


هر شب حداقل 7 ساعت بخوابید.
3-4 ساعت قبل از خواب از کافئین خودداری کنید
کافئین یک محرک است و می تواند چرخه خواب شما را مختل کند. چند ساعت قبل از اینکه بخواهید به رختخواب بروید، کافئین را با آب جایگزین کنید تا بتوانید خوب بخوابید و در شب احساس شادابی کنید.


قبل از خواب تلفن و سایر وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید
تلفن های همراه، تلویزیون ها و رایانه ها نور آبی مشابه خورشید از خود ساطع می کنند. این نور می تواند مغز را فریب دهد تا فکر کند روز است و از خوابیدن شما جلوگیری می کند.

تعداد صفحات : 8

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 77
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 37
 • آی پی دیروز : 33
 • بازدید امروز : 162
 • باردید دیروز : 208
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 370
 • بازدید ماه : 4,538
 • بازدید سال : 12,342
 • بازدید کلی : 47,987